פרופסור שמעון רייף

מומחה ומתמקצע בכל מחלות של גסטרו תזונה וכבד בילדים פרופ' שמעון רייף בוגר ישיבה תיכונית נתיב מאיר ירושלים.

שירת בנחל מוצנח ובמילואים בצנחנים. בוגר בית הספר לרפואה בטכניון חיפה. התמחות בילדים בבי"ח לילדים דנה מרכז רפואי תל אביב.
התמחות בגסטרו ילדים בבי"ח לילדים בפאלו ניו יורק.

בשנת 1996 התמנה למנהל יחידת גסטרו ילדים בבי"ח דנה. בשנת 2000 שהה כפרופסור אורח במחלקת גסטרו ובמעבדת כבד בשבתון בבי"ח UNC בCHAPEL HIL, NC ועסק במחקר ב פיברוזיס כבדי עם 2 פרסומים מובילים בעיתון היוקרתי JBC. 

בשנת 2003 התמנה למהל מחלקת ילדים בבית חולים לילדים דנה בנוסף לתפקידו כמנהל יחידת גסטרו ילדים.

 

בשנים 2009-2011 שמש גם מנהל אגף הילדים בבי"ח דנה. פרופ' שמעון רייף הוא פרופסור מן המניין באוניברסיטת תל אביב במסלול מחקר. בשנת 2002 נבחר לראש החוג לרפואת ילדים בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. בין תפקידיו שימש כמזכיר החברה הישראלית לחקר הכבד, החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית, חבר ועד באיגוד גסטרו כיו"ר האיגוד הישראלי לגסטרו ותזונה בילדים. 

פרופ רייף היה עורך משנה של העיתון JOURNAL OF PEDIATRIC GASTROENTEROLOGY בספטמבר 2012 החל פרופ רייף את תפקידו כמנהל מחלקת ילדים בהדסה עין כרם. פרופ' שמעון רייף פרסם מעל 100 מאמרים בתחום רפואת ילדים גסטרו ילדים ומחלות כבד.

מחקריו מתמקדים בתחום מחלות מעי דלקתיות, שלשולים, זיהום בהליקובקטר, אנדוסקופיות בילדים, בעיות בגדילה ותזונת ילדים. מחקרו המעבדתי היחודי מתמקד בפיברזיס כבדי. פרופ' שמעון רייף מומחה ומתמקצע בכל מחלות של גסטרו תזונה וכבד בילדים. בתחום הגסטרו הוא מטפל בבעיות של תינוקות כמו פליטות הקאות אי שקט ורפלוקס. שלשולים עצירות ובעיות בעליה במשקל. אלרגיה ואי סבילות למזונות ולבעיות תזונה בכלל. תחום נוסף הוא דימומים ממערכת העיכול. מחלות מעי דלקתיות כמו קרון או קוליטיס ומחלת צליאק. תחום הכבד הוא מומחיות שלו הוא מטפל בהפרעה בתפקודי כבד, הפטיטיס, כבד שומני ובמחלות מולדות של הכבד ומחלות מטבוליות שקשורות לכבד.

דילוג לתוכן